Personal

Petra Hallebrant

Generalsekreterare
Telefon: 08-462 25 54
E-post: petra.hallebrant@fn.se

Eva Rundgren-Forsberg

Biträdande generalsekreterare

08 462 25 88

E-post: eva.rundgren.forsberg@fn.se

 

Susanne Amsén-Knutsson

Generalsekreterarassistent
Telefon: 08-462 25 44
E-post: susanne.knutsson@fn.se

Pekka Johansson

Pressekreterare
Telefon: 08-462 25 60, mobil 073-374 62 84
E-post: pekka.johansson@fn.se

Eva Bengtsson

EKONOMI/ADMINISTRATIONSENHETEN

Ekonomisekreterare
Telefon: 08-462 25 51
E-post: eva.bengtsson@fn.se

Anneli Andersson

EKONOMI/ADMINISTRATIONSENHETEN

Ekonomiansvarig
Telefon: 08-462 25 50
E-post: anneli.andersson@fn.se

Robin Strand

EKONOMI/ADMINISTRATIONSENHETEN

Administratör medlems- och givarservice samt IT
Telefon: 08-462 25 57
E-post: robin.strand@fn.se

Marcus Juvall

EKONOMI/ADMINISTRATIONSENHETEN

Kontorsassistent
Telefon: 08-462 25 47
E-post: marcus.juvall@fn.se

Jens Petersson

PROGRAMENHETEN

Handläggare för fred och säkerhet

Telefon: 08-462 25 82
E-post: jens.petersson@fn.se

Karin Johansson

PROGRAMENHETEN

Ansvarig hållbar utveckling
Telefon: 08-462 25 52
E-post: karin.johansson@fn.se

Pernilla Bergström

PROGRAMENHETEN

Programansvarig för Flicka, Minor, Skolmat
Telefon: 08-462 25 46
E-post: pernilla.bergstrom@fn.se

Ellie Al-Kahwati

PROGRAMENHETEN

Människorättsrådgivare
Telefon: 08-462 25 56
E-post: ellie.al-kahwati@fn.se

Sophia Tuwesdotter

PROGRAMENHETEN

Internationell programansvarig
Telefon: 08-462 25 43, Mobil: 0739-790 346
E-post: sophia.tuwesdotter@fn.se

Sara Ekenbjörn

PROGRAMENHETEN

Vikarierande Internationell programansvarig
Telefon: 08-462 25 43, Mobil: 0739-790 346
E-post: sara.ekenbjorn@fn.se

Mikaela Engwall

PROGRAMENHETEN

Internationell programhandläggare
Telefon: 08-462 25 43, Mobil: 070-415 93 14
E-post: mikaela.engwall@fn.se

Ulrika Hjertstrand

ORGANISATIONSENHETEN

Organisationssekreterare
Telefon: 070-866 55 15
E-post: ulrika.hjertstrand@fn.se

Elias Aspudd

ORGANISATIONSENHETEN

Ungdomssekreterare
Telefon: 08-462 25 67
E-post: elias.aspudd@fn.se

Oskar Sjöstedt

ORGANISATIONSENHETEN

Vikarierande organisationssekreterare
Telefon: 08-462 25 85, mobil: 070 866 55 15
E-post: oskar.sjostedt@fn.se

Emma Edwall

KOMMUNIKATION/INSAMLINGSENHETEN

Insamling- och kommunikationschef
Telefon: 073 642 64 13
E-post: emma.edwall@fn.se

AnnaLena Karlsson Andrews

KOMMUNIKATION/INSAMLINGSENHETEN

Redaktör för tidningen Världshorisont
Telefon: 08-462 25 58
E-post: annalena.karlsson.andrews@fn.se

Malin Persson

KOMMUNIKATION/INSAMLINGSENHETEN

Kampanjledare kommunikation
Telefon: 08-462 25 55
E-post: malin.persson@fn.se

Moa Källström

KOMMUNIKATION/INSAMLINGSENHETEN

Produktionsledare grafisk form
Telefon: 070-481 97 99
E-post: moa.kallstrom@fn.se

Karolina Grundin

KOMMUNIKATION/INSAMLINGSENHETEN

Ansvarig digitala kanaler
Telefon: 08-462 25 64
E-post: karolina.grundin@fn.se

Cecilia Bergman

KOMMUNIKATION/INSAMLINGSENHETEN

Lojalitets- och CRM-ansvarig

Telefon: 070-424 49 14

E-post: cecilia.bergman@fn.se

Louise Öhlund

KOMMUNIKATION/INSAMLINGSENHETEN

Vikarierande kampanjledare

E-post: louise.ohlund@fn.se

Helén Huledal

SKOLENHETEN

Chef för skolverksamheten
Telefon: 08-462 25 81
E-post: 
helen.huledal@fn.se

Terese Johansson

SKOLENHETEN

Projektledare elevengagemang och kommunikation FN-skola
Telefon: 08-462 25 41, Mobil: 070-249 96 05
E-post: terese.johansson@fn.se

Hanna Svanberg

SKOLENHETEN

Projektledare lärarkompetens och kommunikation FN-skola
Telefon: 08-462 25 42, mobil 070-441 64 53
E-post: hanna.svanberg@fn.se

Ulrika Freij

Glokala Sverige

Projektansvarig Glokala Sverige
Mobil: 072-25 26 177
E-post: ulrika.freij@fn.se

Malin Åberg Aas

Glokala Sverige

Kommunikationsansvarig Glokala Sverige
Telefon: 076-209 08 26
E-post: malin.aberg.aas@fn.se

Kerstin Söderström

Glokala Sverige

Projektledare kommunikation Glokala Sverige
Telefon: 08-462 25 69
E-post: kerstin.soderstrom@fn.se